SadeceMmo

asdasdasdasdasdasdsa


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Travian Oyun Kuralları

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Travian Oyun Kuralları Bir 6/6/2013, 11:32

NeaL*

NeaL*
Admin
Admin
Oyun Kuralları

Oyun kurallarımız GİŞ şartlarımızın açıklaması niteliğindedir. Hesabın kural ihlali yapıp yapmadığının incelenmesi sebebiyle kilitlenmesi durumunda GİŞ şartlarımızın dikkate alınması gerekmektedir(Özellikle §7).
Oyun kurallarımızın tam olarak açıklık kazandıramadığı durumların kötüye kullanılması yasak olup, bu tür girişimlerde bulunan hesaplar cezalandırılırlar.Bütün kurallar aynı şekilde, hesabını silmeyi düşünen ve hesabı silme aşamasında bulunan hesaplar için de geçerlidir.
§ 1 Hesap
§1.1. Her oyuncu bir oyun dünyasında(serverda) sadece bir hesaba sahip olabilir ve sadece bir hesapla oynayabilir.
§1.2. Hesap sahibi, hesapta kayıtlı email adresinin sahibidir. Gerek duyulması halinde email adresi oyun içerisinde (Profil -> Hesap) bölümünde değiştirilebilir. Şüpheli durumlarda, Multihunter tarafından email adresinin doğrulanması istenilebilir.
§1.3. Şifrelerin paylaşılması yasaktır ve hesap cezalandırılır. İstisna: aynı serverda başka hesabı bulunmayan kişilerle ortak olarak oyun oynanabilir. Temsilcilik ilişkisi bulunan ve ortak bilgisayarlardan giriş yapan hesaplar aynı şifreye sahip olamazlar.
§1.4. Hesap sahibinin oyuna girmemesi halinde en fazla 14 gün süreyle bir hesapta temsilcilik yapabilirsiniz.
§1.5. Hesap sahibi, temsilcilerinden, aynı bilgisayarlardan yapılan girişlerden ve hesapta yapılan bütün işlemlerden sorumludur.
§ 2 Ağ görgü kuralları
§2.1. Maddi Çıkar Sağlamak: Askeri birlikler ve hammadde alışverişi karşılığı maddı kazanç sağlamak yasaktır. Aynı şekilde, diğer oyunculara para karşılığında işlem yapmalarının talep edilmesi ve hesabın para karşılığında devredilmesi de yasaktır. Bu tür işlemlerin tespiti halinde hesap cezalandırılır.
§2.2. Bütün oyuncular diğer oyunculara saygılı olmak zorunda olup, yazışmalarda nezaket kuralları çerçevesinde yazışmak zorundadırlar. Küfür, hakaret, ırkçılık, cinsellik içeren mesajların gönderilmesi; siyasi,dini veya yasadışı örgütlerin propagandasının yapılması yasaktır. Travian yetkilileri sakıncalı gördükleri profil bilgilerini, köy/birlik isimlerini uyarmaksızın silebilir veya değiştirebilirler.
§2.3. Her türlü yazışmada kullanılan dil sadece Türkçe ve/veya İngilizce olabilir. Aynı durum birlik ve oyuncu profilleri için de geçerlidir.
§2.4. Oyuncuları oyun haricinde tehdit etmek ve oyun kurallarını ihlale zorlamak yasaktır.
§2.5. Travian ekibi tarafından izin verilmeyen marka veya kuruluşların reklamının yapılması, profillerde yapılan açıklamalar ve şüphe içerikli işaretlerin yayınlanması, asılsız suçlamalar ve bilgiler içeren yazışmaların oyun içerisinde dağıtılmasına yardımcı olunması, oyun içi mesajlaşmalarda ve birlik forumlarında spam mesajlar yazmak yasaktır.
§2.6. (Saldıran ve saldırıyı uğrayan)İki tarafın da izni olmadan saldırı raporlarını oyunda veya forumda yayınlamak yasaktır. Aynı şekilde diğer oyuncularla yaptığınız oyun içi mesajlaşmaları, Multihunterla mesajlaşmalarınızı; başka oyuncularla, Commununity Manager'le email ile yaptığınız yazışmaları da forum veya oyuncu/birlik profilinde yayınlamak yasaktır.
§2.7. Tahrik, Kışkırtma ve Zorlama: Diğer oyuncuları, hesabını silmeye, hesabını devretmeye, temsilcilik yetkisi vermeye veya hesabını birden fazla kişiyle ortak oynamaya zorlanması yasaktır. Aynı şekilde diğer hesaplara baskı uygulayarak, diğer hesapların kendi çıkarlarınıza zorla yönlendirilmesi de yasaktır. Diğer hesapları kendi hesabınız için oyun kurallarımızı ihlal etmesi yönünde baskı yapılması da aynı şekilde yasaktır(Bir hesabın izin verilenden daha fazla miktarda hammadde transferi göndermeye zorlanması, bu hesaba ait bir köyün size teslim edilmeye zorlanması veya hesap şifresini almak için baskı yapılması).
§2.8. Oyun içindeki hataları oyuncunun kendi çıkarı için kullanması yasaktır ve bunu yapan o-yuncular cezalandırılırlar. Oyunumuz sadece üzerinde değişiklik yapılmamış bilinen internet tarayıcıları(ie, firefox vb.) ile oynanabilir.Oyunun işleyişini etkileyen yazılımların, bina inşası, seviye yükseltme, saldırı, hammadde alanlarını tarama gibi işlemleri otomatik yapmayı sağlayan eklentilerin (Script/Bot) kullanılması yasaktır. Aynı şekilde server işleyişini etkileyen veya girişler yaparak alan taraması yapan bütün eklentiler de yasaktır. Tarayıcıların (browserlerin) ekstra özelliklerini oyun için avantaj sağlayacak şekilde kullanmakta aynı şekilde kesinlikle yasaktır. Grafik paketlerinin kullanılması yasak değildir.
§2.9. Travian yönetimiyle ilgili isimlerden oluşan hesapların(Community Manager, Multihunter vb.) açılması, açılan hesapların küfürlü, ırkçı veya siyasi acıklamalarda bulunması yasaktır. Bu kurallara uymayan oyuncuların hesapları derhal silinir.
§ 3 İdari
§3.1. Cezalandırmalar: Kurallara uymayan oyuncular Travian Games yetkilileri ve Multihunter'lar tarafından cezalandırılırlar. Cezalandırmalar işlenen suçlara göre değişiklilik gösterir. Kural ihlali yapan ve bu işlemlerde payı olan bütün hesaplar cezalandırılmaktadır. Yapılan kural ihlaline göre cezalandırmalar nüfus azaltılması( hammadde ve bina seviyelerinin düşürülmesi), hesaba ait köylerin silinmesi, askeri birliklerin silinmesi, hammadde depolarının boşaltılması ve hesabın silinmesi şeklinde olabilir. Hesabın kilitli bulunması ceza olarak değerlendirilmemektedir ve cezalandırma işleminin tamamlanmasına kadar, bu hesabın bekletildiğini veya bu hesabın inceleme altında bulunduğunu göstermektedir. Hasar Karşılama:Hesapların kilitli tutulduğu süre içerisinde hesaplarda oluşabilecek hasarlar Travian Games tarafından karşılanmaz. Altın/Plus:Hesabın gördüğü zarar ve kilitli bulunduğu süre içerisinde oluşan hasar Travian Games tarafından kesinlikle karşılanmaz.Plus ödeme yapan üyelerin diğer hesap sahiplerine karşı hiç bir üstünlüğü yoktur ve özel bir işleme tabi tutulmazlar. Ödeme yapan oyuncuların da bütün kurallara uymaları zorunludur.
§3.2. Multihunter kural ihlalleri ile görüşebileceğiniz tek görevlidir. Oyuncular Multihunter ile özel mesaj yoluyla yazışarak sorununa çözüm aramalı ve sorunun çözümü hakkında nasıl bir yol izleneceğini öğrenmelidir. Sadece yanlış bir karar verilmesi halinde [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] şikayette bulunulabilir. İşlem yapılabilmesi için gerekçenin haklı olması gerekmektedir..
§3.3. Oyun kurallarını değiştirme yetkisi Travian Games Yetkilileri'ne ait olup gerekli görüldüğü takdirde her zaman oyun kurallarında değişiklikler yapabilirler.
§3.4. Eğer oyun kuralları ile ilgili paragraflardan bir tanesi geçerliliğini kaybederse, bu durum sadece o paragraf için geçerli olup diğer oyun kuralları geçerliliğini sürdürürler. Bu durumda en kısa sürede yeni paragraf yetkililer tarafından düzeltilir. Değiştirilen kurallar, bir hesabın kilitlenmesi halinde, yayınlanmadan da kullanılabilir.

Kullanıcı profilini gör http://www.sanal-oquzhan.tr.gg

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz